Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Najstarsza fotografia na świecie!


Wyobraźcie sobie, że jest rok 1998, na klimatycznym pchlim targu w Paryżu ktoś przypadkiem znalazł fotografię z 1837 roku - najstarszą fotografię na świecie!

Jest to zaledwie 6-centymetrowy dagerotyp, na którym widnieje postać mężczyzny Nicolasa Huet'a. Na odwrocie zdjęcia można przeczytać datę oraz podpis fotografa Daguerre'a.

Ostatnio w Paryżu odbyła się aukcja, na której właśnie została wystawiona wspomniana fotografia, cena wywoławcza wynosiła aż 1 milion euro, jednak niestety nikt nie odważył się na jej licytację.

Mimo to, podczas tej aukcji, została sprzedana kolekcja zawierająca 1,5 tysiąca starych zdjęć za łączną sumę... uwaga: 2,3 miliona euro!

#Fotografia #Historia #Fotograf

21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm