Alexi Lubomirski, książę z polskimi korzeniami, oficjalnym fotografem ślubnym księcia Harry’ego i Meghan Markle

 

Alexi Lubomirski jest jednym z najsłynniejszych światowych fotografów mody, ostatnio ogłoszony oficjalnym fotografem ślubnym księcia Harry’ego i Meghan Markle. 

 

Z oficjalnego oświadczenia Zamku Windsor możemy się dowiedzieć: Książę Harry i panna Meghan Markle zdecydowali, że Alexi Lubomirski będzie ich oficjalnym fotografem na ślubie w sobotę 19 maja. Pan Lubomirski będzie robił zdjęcia na zamku Windsor oraz w kaplicy świętego Jerzego.

Alexi skomentował to tak: Czuję się niesamowicie uhonorowany i podekscytowany, że będę mógł fotografować tę historyczną chwilę. Robiłem zdjęcia zaręczynowe panny Markle i księcia Harry’ego i jest dla mnie wielką radością fakt, że znów będę świadkiem kolejnego cudownego rozdziału w ich miłosnej historii.

Ślub wyczekiwany przez wszystkich jest już 19 maja, także na efekty nie będziemy musieli długo czekać :)

 

Alexi Lubomirski jest synem polskiego arystokraty Władysława Lubomirskiego i Peruwianki. O swoim statusie i pochodzeniu Alexi dowiedział się dopiero jako dorosły mężczyzna. Podobno w trosce o spokojne dzieciństwo mama nie chciała żeby syn wiedział o swoim arystokratycznym pochodzeniu i cała prawa wyszła na jaw dopiero w dniu rozwodu. W wieku ośmiu lat przeprowadził się do Botswany ze swoją matką i ojczymem. To jego ojczym dał mu pierwszy aparat fotograficzny w wieku 11 lat. Jego poważne zainteresowanie fotografią rozwinęło się podczas podróży do Peru w roku przerwy na studiach. 

 

 

Pierwszym sukcesem księcia było zostanie asystentem fotografa Matio Telestino, u którego pracował przez całe cztery lata.  "Kiedy przestałem pracować jako asystent Mario Testino, przez pierwsze miesiące starałem się nim stać. Ale on jest ekstrawertykiem, jest pewny siebie, to dusza towarzystwa. A ja wolę obserwować niż zabawiać. Na szczęście w miarę szybko sobie to uzmysłowiłem". 

 

Później przed jego obiektywem stawały takie sławy jak: Julia Roberts, Miranda Kerr, Demi Moore, Scarlett Johansson i wiele innych. W większości sesje publikowały poczytne magazyny, takie jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Interview” czy „InStyle”. Alexi wykonał także sesję Anji Rubik dla hiszpańskiej edycji magazynu „Vogue”.

 

 

W 2008 roku Lubomirski miał swoją pierwszą wystawę: TRANSIT, w galerii MILK w Nowym Jorku - mieszany komentarz medialny o kulturze telewizyjnej, składający się z gotowych kadrów filmowych.

 

W 2014 r. Opublikował dwie książki. Pierwsza, "DECADE", książka fotograficzna podkreślająca najlepsze jego prace z fotografii mody. Druga, "NAJLEPSZE PORADY na SZCZĘŚLIWE ŻYCIE", książkę napisaną dla jego dwóch młodych synów, o cnotach zachowywania się w sposób odpowiedni dla księcia w XXI wieku.

 

W 2016 roku Lubomirski wyszedł ze swoją kolejną książką fotograficzną i wystawą "DIVERSE BEAUTY", dziełem, które miało na celu podkreślenie szerszego zakresu piękna niż to, które jest nam prezentowane w magazynach i kampaniach modowych. Cały dochód z jego książek jest przekazywany na cele charytatywne Concern Worldwide, którego Alexi jest ambasadorem.

 

 

 

 

 

 

Wywiad ze słynnym fotografem możecie przeczytać w ELLE MAN 

https://www.elle.pl/man/artykul/alexi-lubomirski-arystokrata-z-aparatem-1

 

 

Zdjęcia: Alexi Lubomirski

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie tutaj: http://www.alexilubomirski.com/

 

Please reload

Najciekawsze Posty

Marka Victoria's Secret - pokazała zdjęcia bez Photoshopa

November 8, 2016

1/6
Please reload

Ostatnie Posty

July 12, 2017

Please reload

Archiwum