Fotograf Tom Schirmacher - stawia na prostotę

February 7, 2018

 

Tom Schirmacher to amerykański fotograf mody, urodzony niedaleko Chicago w 1985 roku,  później przeniósł się do Connecticut, obecnie mieszka w Nowym Jorku.

 

Fotografią zaczął się zajmować już w wieku 15 lat i od tej pory jest jego celem. W 2008 roku otrzymał tytuł licencjata fotografii Rochester Institute of Technology. Od 25 roku życia pracuje jako fotograf na własny rachunek.

 

Odkąd zaczął swoją własną karierę, Tom stara się definiować osobistą estetykę, czerpiąc z prostoty, prostoty i pięknego światła. Jego zdjęcia starają się tworzyć prawdziwe i kultowe momenty, które współbrzmią z widzem.

 

Tom twierdzi "jedynym sposobem, aby się wyróżnić, jest bycie sobą". "Aby poradzić sobie w tym trudnym i konkurencyjnym środowisku, trzeba być prawdziwym pasjonatem mody i fotografii".

 

 

 

 

Tom Schirmacher zajmuje się fotografią modową, beauty i reklamową. Jego fotografie były publikowane m.in. na łamach Glamour i GQ.

 

Wydał także album pod tytułem "Short Order", który stworzył w współpracy ze stylistką Gavin Harwin. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym albumie pokazują modelki uczesane w bardzo różnorodny sposób. Podczas bardzo krótkiej sesji fotograficznej fryzury były zmieniane można by powiedzieć, że "co chwilę", a Tom Schirmacher chwytał za pomocą aparatu te ulotne momenty i emocje. 

 

Młodym fotografom Tom Schirmacher zawsze mówi, aby "upewnili się, że ich zdjęcia są szczere". Schirmacher radzi także, by początkujący fotografowie mody najlepiej zaczynali swoją karierę po prostu od asystowania bardziej doświadczonym fotografom – to idealny sposób budowania mocnego warsztatu.

 

 

 

A jak Wam się podobają fotografie Toma? Jeśli chcecie zobaczyć ich więcej, to zajrzyjcie na jego oficjalną stronę: www.tomschirmacher.com

 

 

Please reload

Najciekawsze Posty

Marka Victoria's Secret - pokazała zdjęcia bez Photoshopa

November 8, 2016

1/6
Please reload

Ostatnie Posty

July 12, 2017

Please reload

Archiwum