Alexandra Micu w najnowszej sesji Solve Sundsbo

September 1, 2017

 

Solve Sundsbo jest utalentowanym norweskim fotografem, kiedy zaczynał swoją karierę miał sporo wątpliwości, czy to aby na pewno właściwy dla niego kierunek. Bardzo lubił eksperymentować, próbować nowych, dziwnych rzeczy, przez co wielokrotnie słyszał: "Nie jestem pewny, czy mogę cię zatrudnić, nie jestem pewien, co robisz. Jaki jest w końcu Twój styl?" 

 

Sundsbo wziął udział w konkursie fotograficznym w London College of Printing, w rezultacie czego, zaledwie po czterech miesiącach Nick Knight, zaproponował mu bycie swoim asystentem. 

 

Solve tak wspomina pracę dla Knighta: "To było bardzo trudne doświadczenie, niemal średniowieczne, byłem terminatorem oddanym do mistrza. Oddałem się swojemu nauczycielowi całkowicie - na blisko cztery lata, nie wychodziłem ze studia, nie miałem przyjaciół i w zamian otrzymałem to samo oddanie. Nie pochodzę z kręgu artystycznego - nie miałem ojca, który był malarzem, ani matki, która była projektantką. To było całe moje wykształcenie".

 

 

Solve Sundsbo (Sølve Sundsbø) urodził się w Norwegi w 1970 roku, od 1994 roku mieszka i pracuje w Londynie. Pracuje miedzy innymi dla Harper's Bazaar i Numero, W Magazine czy Vogue. Wykonywał fotografie do kampanii reklamowych takich marek jak Yves Saint Laurent, firmy Levi's, Nike, Estee Lauder, Lancome, Hermes, Armani. 

 

Tom Ford, projektant mody, tak wspomina współpracę z Sundsbo: "Solve jest wielkim talentem w przemyśle mody. Jego fotografie mówią same za siebie, są potężne, piękne, zawsze świeże i mam szczęście, że współpracowałem z nim w ciągu ostatnich dekad".

 

 

Solve Sundsbo stworzył fotografię do albumu Coldplay, "A Rush of Blood". Zdjęcie zostało umieszczone w pieczęci Royal Mail w 2010 roku, aby uczcić dziesięć najbardziej ikonicowych albumowych rękopisów z ostatnich czterdziestu lat.

 

W 2011 roku publikacja Sundsbo w NY Times zatytułowana "14 Actors Acting" zdobyła nagrodę Emmy w kategorii New Approaches to News & Documentary Programming: Arts, Lifestyle and Culture category at the 32nd Annual News & Documentary.

 

W 2012 roku Solve współpracował z magazynem W, tworząc i wystawiając instalację swojego filmu "The Ever Changing Face of Beauty". 

 

Prace Solve znalazły się także na aukcjach Phillipsa De Pury i są przechowywane w stałej kolekcji National Portrait Gallery w Londynie.

 

Zdjęcia tego wybitnego fotografa, które przedstawiam Wam w poście są efektem jego najnowszej sesji, możemy tutaj podziwiać charakterystyczne dla Solve elementy jego stylu, czyli eteryczny i nienaturalny klimat zdjęć, niezwykle ciekawą kompozycję przepełnioną pięknymi barwami.

 

Podobają Wam się te zdjęcia? Mi bardzo! :)

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Sølve Sundsbø

Więcej zdjęć utalentowanego fotografa znajdziecie na jego stronie: www.solvesundsbo.com

 

 

Please reload

Najciekawsze Posty

Marka Victoria's Secret - pokazała zdjęcia bez Photoshopa

November 8, 2016

1/6
Please reload

Ostatnie Posty

July 12, 2017

Please reload

Archiwum