Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Alexi Lubomirski, książę z polskimi korzeniami, oficjalnym fotografem ślubnym księcia Harry’ego i Me


Alexi Lubomirski jest jednym z najsłynniejszych światowych fotografów mody, ostatnio ogłoszony oficjalnym fotografem ślubnym księcia Harry’ego i Meghan Markle.

Z oficjalnego oświadczenia Zamku Windsor możemy się dowiedzieć: Książę Harry i panna Meghan Markle zdecydowali, że Alexi Lubomirski będzie ich oficjalnym fotografem na ślubie w sobotę 19 maja. Pan Lubomirski będzie robił zdjęcia na zamku Windsor oraz w kaplicy świętego Jerzego.

Alexi skomentował to tak: Czuję się niesamowicie uhonorowany i podekscytowany, że będę mógł fotografować tę historyczną chwilę. Robiłem zdjęcia zaręczynowe panny Markle i księcia Harry’ego i jest dla mnie wielką radością fakt, że znów będę świadkiem kolejnego cudownego rozdziału w ich miłosnej historii.

Ślub wyczekiwany przez wszystkich jest już 19 maja, także na efekty nie będziemy musieli długo czekać :)

Alexi Lubomirski jest synem polskiego arystokraty Władysława Lubomirskiego i Peruwianki. O swoim statusie i pochodzeniu Alexi dowiedział się dopiero jako dorosły mężczyzna. Podobno w trosce o spokojne dzieciństwo mama nie chciała żeby syn wiedział o swoim arystokratycznym pochodzeniu i cała prawa wyszła na jaw dopiero w dniu rozwodu. W wieku ośmiu lat przeprowadził się do Botswany ze swoją matką i ojczymem. To jego ojczym dał mu pierwszy aparat fotograficzny w wieku 11 lat. Jego poważne zainteresowanie fotografią rozwinęło się podczas podróży do Peru w roku przerwy na studiach.

Pierwszym sukcesem księcia było zostanie asystentem fotografa Matio Telestino, u którego pracował przez całe cztery lata. "Kiedy przestałem pracować jako asystent Mario Testino, przez pierwsze miesiące starałem się nim stać. Ale on jest ekstrawertykiem, jest pewny siebie, to dusza towarzystwa. A ja wolę obserwować niż zabawiać. Na szczęście w miarę szybko sobie to uzmysłowiłem".

Później przed jego obiektywem stawały takie sławy jak: Julia Roberts, Miranda Kerr, Demi Moore, Scarlett Johansson i wiele innych. W większości sesje publikowały poczytne magazyny, takie jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Interview” czy „InStyle”. Alexi wykonał także sesję Anji Rubik dla hiszpańskiej edycji magazynu „Vogue”.

W 2008 roku Lubomirski miał swoją pierwszą wystawę: TRANSIT, w galerii MILK w Nowym Jorku - mieszany komentarz medialny o kulturze telewizyjnej, składający się z gotowych kadrów filmowych.

W 2014 r. Opublikował dwie książki. Pierwsza, "DECADE", książka fotograficzna podkreślająca najlepsze jego prace z fotografii mody. Druga, "NAJLEPSZE PORADY na SZCZĘŚLIWE ŻYCIE", książkę napisaną dla jego dwóch młodych synów, o cnotach zachowywania się w sposób odpowiedni dla księcia w XXI wieku.

W 2016 roku Lubomirski wyszedł ze swoją kolejną książką fotograficzną i wystawą "DIVERSE BEAUTY", dziełem, które miało na celu podkreślenie szerszego zakresu piękna niż to, które jest nam prezentowane w magazynach i kampaniach modowych. Cały dochód z jego książek jest przekazywany na cele charytatywne Concern Worldwide, którego Alexi jest ambasadorem.

Wywiad ze słynnym fotografem możecie przeczytać w ELLE MAN

https://www.elle.pl/man/artykul/alexi-lubomirski-arystokrata-z-aparatem-1

Zdjęcia: Alexi Lubomirski

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie tutaj: http://www.alexilubomirski.com/

#zdjęcia #Fotografia #Historia #inspiracja #Fotograf

0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm