Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Co jest kluczem do dobrego portretu, według Szymona Szcześniaka


"Jaki jeden podstawowy błąd robią początkujący fotografowie? Co zrobić, aby fotografia była naprawdę prosta? Co decyduje, że zrobimy dobre zdjęcie portretowe? Te i kilka innych pytań dotyczących wykonywania fotograficznych portretów zadaje sobie wielu fotografów."

Odnalazłam bardzo ciekawy wywiad ze z znanym polskim fotografem Szymonem Szczęśniakiem. Szymon w swojej karierze fotograficznej koncentruje się na ukazaniu człowieka, jakim jest. Współpracuje z takimi magazynami jak: "Viva", "Playboy", "Zwierciadło", "Gala", "Twój Styl", "Przekrój", "Pani", skupiając się głównie na portretowaniu znanych ludzi.

Szymon opowiada, że w fotografii portretowej najważniejszy nie jest kadr, lecz emocjonalna relacja, która wywiązuje się między artystą i jego bohaterem. Zdjęcia są jedynie wypadkową dwóch zderzających się energii.

Ten wybitny portrecista naucza również fotografii młodych adeptów, którym stara się przekazać swoje wartości i pomaga im odnaleźć swoje artystyczne „ja”.

Szcześniak mówi, że najbardziej istotną kwestią jest po prostu podjęcie decyzji o byciu fotografem i późniejsze konsekwentne dążenie do celu. Bez tego nie mogłoby powstać żadne dobre, wartościowe zdjęcie.

Zachęcam do odwiedzenia strony SZYMONSZCZESNIAK.COM, gdzie będziecie mogli zobaczyć więcej zdjęć Szymona :)

Źródło: fotoblogia.pl

#Fotograf #Fotografia #portret #Warszawa #sesjaplenerowa #sesjastudyjna

0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm