Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Okładka Sports Illustrated z Dwayne’m Johnson’em, którą wykonano smartfonem


Sesję z Dwayne’m Johnson’em wykonał wieloletni fotograf Sports Illustrated, Michael J. LeBrecht II, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała sesja miała zostać zrealizowana za pomocą smartfona - modułowym Moto Z i podpiętą przystawką Hasselblad True Zoom.

Michael J. LeBrecht II opowiadał serwisowi PetaPixel o tej niezwykłej sesji zdjęciowej: "Zacząłem poznawać menu i ustawienia aparatu, po czym rozpocząłem testy. Zobaczyłem, że wykonane zdjęcia prezentują się bardzo dobrze, dlatego też byłem pewny o jakość obrazu i końcowy efekt. Praca z Moto Z i podpiętym Hasselbladem True Zoom okazała się stosunkowo łatwa. Ergonomia była bardzo dobra, a zaawansowane ustawienia pozwoliły mi na dokładną kontrolę ekspozycji. Po około 12 zdjęciach pokazałem efekty Dwayne’owi. Te mu się spodobały, ale wspólnie postanowiliśmy wykonać jeszcze kilka ujęć. Moja ostatnia fotografia okazała się tą okładkową".

LeBrecht z początku fotografował jedynie przy naturalnym świetle, jednak z czasem zdecydował się dodać także sztuczne oświetlenie ciągłe. Podczas całej sesji zdjęciowej, smartfon nie był jedynym narzędziem pracy fotografa, korzystał on również z aparatu Canon EOS 5Ds. Michael J. LeBrecht II opisując swoje wrażenia z sesji zdjęciowej, podkreśla że nie ma najmniejszego sensu porównywać ze sobą nawet najlepszego smartfona z profesjonalną lustrzanką, jednak jest to całkiem ciekawy eksperyment.

Więcej zdjęć z Dwayne’m Johnson’em znajdziedzice tutaj:

http://www.si.com/sports-illustrated/photo/2016/11/30/dwayne-johnson-si-cover-shoot-outtakes#

#Fotograf #smartfon #okładka #aktor #sesjazdjęciowa #sesjastudyjna

0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm