Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Kalendarz Pirelli 2017


Uma Thurman

Możemy już podziwiać pierwsze zdjęcia jakie pojawią się w kalendarzu Pirelli na 2017 rok. Sesje zdjęciowe wykonywał znakomity fotograf Peter Lindbergh, a przed obiektywem stanęły najsłynniejsze aktorki świata.

Peter Linbergh już po raz trzeci jest autorem zdjęć do tego kalendarza. Pirelli 2017 zostaje utrzymany w takim samym kierunku, jak w roku 2016 - najważniejsza w zdjęciach jest osobowość kobiety, a nie jej nagość.

Nicole Kidman

Peter Lindbergh bardzo chciał przedstawić kobietę w zupełnie innym świetle, chciał pokazać ich naturalność, prawdziwość, realność, bez zbędnych upiększeń i ulepszeń.

Swoje zdjęcia określa jako przekaz zrywający z fałszywym ideałem piękna w branży.

Sam fotograf mówi: "„Zrobiłem to poprzez rozmowę i zadawanie pytań, dzięki czemu mogłem spróbować dostać się do ich wnętrza i pokazać to na moich fotografiach. Jako artysta czuję obowiązek uwolnienia kobiet od idei wiecznej młodości i doskonałości. Społeczna wizja perfekcji jest niemożliwa do osiągnięcia“.

Robin Wright

Sesje wykonywano w wielu miejscach jak: Londyn, Berlin, Los Angeles, Nowy Jork i francuska plaża w Le Touquet.

Peter Lindbergh stwierdził: „Chciałem pokazać wrażliwość i prawdziwe emocje kobiet, które znam, kocham i od wielu lat podziwiam".

Przed obiektywem Lindbergh stanęły: Rooney Mara, Lupita Nyong’o, Penelope Cruz, Jessica Chastain, Nicole Kidman, Lea Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Helen Mirren, Julianne Moore, Charlotte Rampling, Alicia Vikander, Uma Thurman, Kate Winslet oraz Jessica Chastain i Anastazja Ignatowa.

Co roku drukowanych jest zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy, które prezentowane są wyłącznie wyselekcjonowanym konkretnym osobom. Do samej Polski trafia jedynie około 150 sztuk.

Julianne Moore

#moda #Fotograf #nagość #inspiracja #Fotografia #piękno #kobieta

0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm