Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Kobieta zmienną jest - atrakcyjność po Photoshopie


W ubiegłym roku, dziennikarz Esther Honig opublikował serię zdjęć pokazującą jak zdjęcia retuszowane w 27 różnych krajach różnią się efektem końcowym ze względu na preferencje kulturowe retuszerów.

Brytyjska strona medyczna Superdrug Online Doctor zrobiła bardzo podobny eksperyment, który miał na celu zbadanie obrazu ciała, sposobu postrzegania go w różnych krajach.

Jedno zdjęcie, nie poddane wcześniej żadnemu retuszowi, zostało wysłane do 18 retuszerów (którymi były wyłącznie kobiety) z 18 krajów na całym świecie.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądało zdjęcie bez dotknięcia Photoshopa:

Każdy z 18 retuszerów dostał dokładnie takie same instrukcje, od market agency Fractl jak na przykład:

- należy wykonać taki retusz tej kobiety w Photoshopie, aby była ona bardziej atrakcyjna dla obywateli danego kraju,

- chcemy przeanalizować sposoby postrzegania urody na całym świecie,

- można dokonać zmiany ubrania, ale cała sylwetka musi pozostać widoczna, natomiast wszystkie inne zmiany zależą już od retuszera,

- chcemy zrozumieć, co w danej kulturze uważane jest za atrakcyjne.

Rezultaty tego eksperymentu możecie zobaczyć poniżej:

Celem tego projektu było lepsze zrozumienie potencjalnie nierealistycznych standardów piękna, by móc zobaczyć, jak takie standardy różnią się na całym świecie.

Piękno nie może być oceniane w sposób obiektywny, co dla jednej osoby jest piękne i atrakcyjne, wcale nie musi być ładne na drugiej osoby.

Zespół odpowiedzialny za ten projekt planuje w przyszłości zrobić kolejne eksperymenty w celu zbadania sposobu postrzegania płci męskiej.

Jakie są Wasze wrażenia? Który retusz uważacie za najbardziej "atrakcyjny"? ;)

Oryginalne zdjęcie Hugo Felix / Shutterstock.

Retusz zdjęć Superdrug Online Doctor.

#photoshop #kobieta #retusz #piękno

0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm