Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Agnes Lloyd-Platt - kolor i optymizm!


Przez 18 lat robiła wszystko aby zostać astronautą. Po dostaniu się na fizykę na uniwersytecie w Edynburgu zmieniła swoje zdanie o 180 stopni, ponieważ wybrała London College of Fashion, gdzie w 2012 roku uzyskała dyplom z fotografii mody - od tego czasu pracuje jako freelancer.

Została wyróżniona w konkursie talentów przez magazyn "W", gdzie w składzie jury zasiadali: duet fotografów Inez i Vinoodh, dyrektor kreatywny Hugo Boss Jason Wu, redaktor naczelny Stefano Tonchi i edytorka Esme Rene.

"Moja mama jest projektantką, więc moda była obecna w moim życiu od samego początku. Jako dziecko robiłam mnóstwo zabawnych zdjęć, gdy z kuzynami przebieraliśmy się w kreacje mamy. I tak naprawdę jedynym powodem, dla którego zostałam fotografem, była szansa na zarażenie ludzi pozytywną energią. Fotografia mody powinna być zabawna i lekka. Istnieje wystarczająco dużo strasznych wydarzeń na świecie, które oglądamy na zdjęciach, aby jeszcze dodatkowo tworzyć mroczne zdjęcia mody. Zdjęcia mody powinny być ładne, miłe dla oka i poprawiać samopoczucie oraz prowokować odrobinę chęci na zakup prezentowanych produktów" – opowiada Agnes.

"Moim celem jest tworzenie czegoś dobrego, pokazywanie rzeczy takimi, jakimi są a nie jakimi starają się być. Nie zgadzam się też na szufladkowanie ludzi - różnorodność to coś wspaniałego. Nie podoba mi się podejście, gdy dla konkretnego produktu wybierane są modelki z agencji na miarę, rozmiar, kolor skóry, włosów czy nawet oczu. Powinno być dokładnie na odwrót. Mam nadzieję, że w jakiś sposób będę mogła zmienić branżę, robiąc to od wewnątrz" – mówi Agnes.

Początek jej przygody z fotografią rozpoczął się od tego, kiedy na swoje 16 urodziny dostała od brata Nikona, który był już bardzo starym aparatem, sporo ważył i robił tylko czarno-białe zdjęcia... w tamtym momencie, nawet przez myśl jej nie przeszło, że pewnego dnia zostanie profesjonalnym fotografem.

Dziś jej wszystkie prace są skoncentrowane na modzie, wykonywała już sesje zdjęciowe dla takich znanych marek jak Lacoste, Ally Capellino czy Hunger Magazine.


0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm