Szukaj
  • Justyna Napiórkowska

Świat jak z bajki, czyli Oleg Oprisco analogowy artysta z Ukrainy!


"Żyjemy w ciekawych czasach. Wszystko zmienia się bardzo szybko: pogoda, architektura, krajobraz, ludzie. Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, jest unikalnym źródłem inspiracji.

W moim notebooku mam zapisanych wiele pomysłów na fotografie. Przygotowanie jednego ujęcia trwa od dwóch do trzech dni – wszystko zależy od pogody, ludzi i nastroju" – mówi fotograf.

Oleg Oprisco mając 16 lat rozpoczął pracę w laboratorium fotograficznym, gdzie spędził 3 lata. Jego praca polegała jedynie na obsługiwaniu kilku przycisków podczas wywoływania zdjęć: do poprawy koloru, kontrastu i jasności.

Po studiach rozpoczął pracę w fotografii reklamowej. Został asystentem bardzo znanego fotografa, dzięki czemu osiągnął niezależność finansową, ale od samej fotografii zapragnął czegoś więcej, czegoś bardziej kreatywnego i twórczego. Wszystko uległo zmianie kiedy odkrył magię fotografii analogowej.

"Często, gdy prowadzę warsztaty, siedzi przede mną wielu fotografów ze sprzętem o wartości dwóch czy trzech tysięcy dolarów, a na moim stole leży stary analogowy średni format - Kiev 6C, warty około 50 dolarów" – mówi Oleg Oprisco.

Musicie przyznać, że zdjęcia ukraińskiego fotografa, wyglądają jak ilustracje z baśni. Nie ma ani jednego przypadkowego zdjęcia, każde jest starannie zaplanowane i przemyślane, Oleg sam organizuje całą sesję, scenografię, make up. We wszystkich jego pracach dominuje dość mały kontrast i piękne pastelowe barwy.

"Po zwolnieniu spustu migawki muszę czekać na rezultaty. Analogowa fotografia jest jak gra w kasynie, możesz albo rozbić bank, albo odejść z dziurą w kieszeni (...) Żadna obróbka nie zmieni złego zdjęcia w dobre - w postprodukcji poprawiam jedynie kolory".

Fotograf Oleg Oprisco, uważa że wrodzony talent do jedynie 5% szansy na sukces..., pozostałe 95% to bardzo ciężka praca, a największym wrogiem każdego fotografa jest po prostu lenistwo. Zawsze można znaleźć tysiące wymówek aby nie robić zdjęć, a najważniejsze jest właśnie to aby robić ich jak najwięcej i je potem analizować, eliminować błędy i fotografować dalej.

"Kluczem jest stworzenie sztuki nie dla kontrowersji, nie dla tego, by ją "zlajkowano". Chodzi o dostarczenie czegoś nowego. Czegoś, czego jeszcze wcześniej nie było. Dobra sztuka powinna zaskakiwać".


0 wyświetlenia

Copyright © 2020 Justyna Napiórkowska All Right Reserved

 

Wszystkie zamieszczone  materiały są chronione prawami autorskimi. Prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Justyna Napiórkowska. 

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Fotograf mody Warszawa, Fotografia modowa, zdjęcia modowe, modelki sesje odzieżowe, marki modowe, Sesje studyjne, sesje do gazet, zdjęcia wysokiej jakości, współpraca, Vouge, Joy, ELLE, Glamour, magazyny modowe, zdjęcia na okładkę, sesje plenerowe, TFP, profesjonalne zdjęcia, dla firm